15 грудня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д від 05.11.2020.
Одним з головних бюджетних питань, які відстоювала Асоціація міст України, було збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне.
Місцевий акциз з пального – джерело доходів громад для реалізації інфраструктурних проектів. За рахунок акцизного податку на пальне фінансують школи, лікарні та проекти для розвитку громад, каже Олена Стрілець, регіональна консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України.
«Кошти, які громади отримують від зарахування частини (13,44%) акцизного податку на пальне, це важливе джерело надходжень для місцевих бюджетів. Ціна питання для громад Чернігівщини – більше 200 мільйонів гривень щорічних надходжень. Ці кошти зараховуються до загального фонду бюджетів, їх громади витрачають на ремонт та утримання доріг, благоустрій, на розвиткові проєкти. Асоціація міст України виступала за збереження зарахування бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку на пальне. Ми не просто дали пропозиції – цьому передувала глибока аналітична робота з місцевими бюджетами, консультувались із представниками громад Чернігівської області. Також ми розглядали варіанти, які пропонував у якості компенсаторних механізмів Уряд. Але спільно прийшли до висновку, що на даному етапі альтернативи збереженню зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку на пальне не має», — зазначила Олена Стрілець.
Відтак, парламентарі проголосували «за» поправки народних депутатів Галини Васильченко та Вячеслава Рубльова про збереження акцизу на пальне для бюджетів громад. «За» поправки №419 та №147 свої голоси віддали 236 та 304 нардепи, відповідно.
Як повідомили в Чернігівському регіональному відділі АМУ Офіс реформ у Чернігівській області, сім з дев’яти нардепів від Чернігівщини також підтримали 147 правку.
Не голосували Павло Халімон (політична партія «Слуга народу») та Валерій Дубіль (політична партія ВО «Батьківщина»). Нардепів не було на засіданні. Про це свідчать дані сайту Верховної Ради.